VENKOVNÍ VAŘENÍ NA OHNI JE ZÁLEŽITOSTÍ CELÉHO ROKU ... ZAHRADNÍ KRBY, ZAHRADNÍ GRILY, ZAHRADNÍ KAMNA

Materiál a údržba

CORTEN

Základním výrobním materiálem pro "úpravu" RUST/CORTEN je Corten.

CORTEN je vysokopevnostní mikrolegovaná svařitelná konstrukční ocel s výjimečnou odolností proti povětrnostním vlivům. Chemické složení této oceli umožňuje vytvoření vrstvy rzi, která budovu pokryje, aniž by změnila mechanické vlastnosti oceli. Tato vrstva koroze výrobky z oceli nejen chrání proti povětrnostním vlivům, ale zároveň poskytuje jedinečnou povrchovou úpravu. Kromě toho je také mnohem ekologičtější než tradiční ocel.

Vzhled takové oceli ovlivňuje nejen délka oxidačního procesu, ale také prostředí, kde se tento materiál nachází. V přirozených povětrnostních podmínkách vzniká patina za 18 až 36 měsíců. Velkou výhodou Cortenu je bezúdržbovost – koroze se neodděluje od povrchu, není třeba jej natírat ani impregnovat, to vše při zachování pevnosti a mechanické odolnosti.

 

Corten-Redgarden

 


 

BONFEU

ČERNÉ PROVEDNÍ


Ochrana a údržba ocelového zahradního krbu BonFeu

Ocelový zahradní krb BonFeu ČERNÝ/BLACK je vhodný pro venkovní použití. Krby jsou opatřeny speciální vrstvou žáruvzdorného laku. Díky tomu bude krb vypadat dlouho výborně. V nátěru se však v průběhu času objeví malé viditelné praskliny, s mírnými skvrnami rzi. Vzhledem k velkým teplotním rozdílům v kombinaci s vlivem vlhkosti je to obvyklý přírodní proces. Existuje celá řada jednoduchých opatření na ochranu krbu. Vždy doporučujeme objednat odpovídající ochranný kryt. Ten chrání zahradní krb po použití, a proto zůstane perfektní déle. Další možností je umístit zahradní krb po použití pod střechu (váha krbu to umožňuje). To udržuje krb v suchu, když se nepoužívá. Tímto způsobem si můžete užít zahradní krb ještě mnohem déle.

 

Co mohu udělat proti rzi?

Existuje několik způsobů, jak odstranit rez a ošetřit krb. Níže popisujeme, jak se s rezem vypořádat.

 

Mírně rezavé

Nejúčinnějším způsobem je odstranění usazenin rzi olejem a hadříkem. To do značné míry odstraní rez. Poté, co jste to udělali, je důležité ošetřit oblast žáruvzdorným nátěrem (žáruvzdorný lak). Tím že se odstraní nejhorší usazeniny rzi, prodlouží se životnost krbu a zabrání se další korozi.

 

Silně rezavé

U silné rzi možná budete muset postupovat razantněji.

Začněte drátěným kartáčem a štětcem odstraňte vrchní vrstvu. Pracujte s ochranou úst, protože broušení rzi může vytvářet hodně prachu. Poté použijte brusný papír a otřete povrch. Čím odolnější je rez, tím hrubší používejte brusný papír. Poté otřete rez vlhkým hadříkem, abyste viděli, jak velkou část rzi jste již odstranili.Potom vezměte jemnou ocelovou vlnu a otřete povrch. Nezapomeňte tímto způsobem odstranit veškerou rez, abyste zabránili další oxidaci. Poté, co jste to udělali, je důležité znovu natřít místo žáruvzdorným nátěrem (žáruvzdorná barva).